XRPUSD : Ripple davası bugün görülecek

22-Feb-2021 Mon
XRPUSD : Ripple davası bugün görülecek

XRPUSD : Ripple davası bugün görülecek

 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a açtığı davanın ilk duruşması bugün görülecek. SEC, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor.SEC, duyurusunda “Ripple ve iki yöneticisine 1,3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışı gerçekleştirmesi sebebiyle dava açıldığı” ifadesine yer vermişti.

New York Güney Bölge Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple aleyhindeki davası için ilk mahkeme tarihini 22 Şubat (bugün) olarak açıklamıştı. XRP, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in, Ripple Labs Inc. ve iki yöneticisine karşı dava açtığını resmi olarak duyurmasının ardından çöküş yaşayarak 33’den fazla platformun desteğini kaybetti.

Dava öncesinde XRP’de bugün yukarı yönde hareketler görmekteyiz. Davadan gelecek haberlere göre oynaklık yükselecektir.

 

Teknik olarak ana görünümde 0.22 desteği izlenebilir. Olası sert düşüşlerde 0.22 üzerinde kalınması yeniden alım fırsatları verebilir. Düşüş olmadan yaşanacak yükselişlerde ise 0.6490 eşiği geçilirse 0.69 test edilebilir.

 

 

Tags :
Post Shared

Related Articles