BTCUSD: Yellen’in açıklamaları sonrası sert düşüş

23-Feb-2021 Tue
BTCUSD: Yellen’in açıklamaları sonrası sert düşüş

BTCUSD: Yellen’in açıklamaları sonrası sert düşüş

Kripto para piyasasında bugün %30’lara varan değer kayıpları söz konusu. Hem Bitcoin’de hem de alt coinler çok sert düşüşler var. bu düşüşlerin ana sebebi ise ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in yaptığı açıklama oldu.

Yellen, The New York Times tarafından düzenlenen bir etkinlikte, ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD Hazine Bakanı Yellen, Bitcoin için, "Çoğu zaman yasa dışı finansman için kullanılıyor. İşlemleri gerçekleştirmenin son derece verimsiz bir yolu ve bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde tüketilen enerji miktarı şaşırtıcı. Oldukça spekülatif bir varlık" ifadelerini kullandı.

Dün 57 bin üzerini test eden BTC, bugün 45 bin altını test etti. Böyle ekstra sert hareketlerin odluğu günlerde teknik analizin çok fazla faydası olmaz. Yine de bazı seviyelerin takip edilmesi gerekir.

Bitcoin’de bir süredir izlediğimiz yükseliş eğilimi aşağı yönde kırıldı ve pozitif görünüm bozuldu. Bu aşamada artık 50.500 altında kalındığı her durumda satış baskısı ön planda olabilir ve olası yükselişler satış fırsatı verebilir. BTC’de aşağıda 44.900 desteği izlenmelidir. Bu destek kırılırsa baskı artabilir.

Tags :
Post Shared

Related Articles